Otopar Girişleri için Otomatik Kapı

By | 4 Nisan 2015

FB6_Bariyer_TopluOtopark girişine geldiğinde hiç kimse inip kapıyı açıp sonra tekrar kapamak ile zaman kaybetmek istemez. Bu çok doğal bir durum ve uzun yıllardan beridir otomatik kapı seçenekleri bu nedenler ile mevcut. Otomatik kapı demek konfor demektir. Siz araçtan inmeden kapıyı açıp sonrasında uğraşmadan kapamak rahatlık sunar.

Bu sırada da güvenlik önlemleri ön plana çıkar. Kapının çalışması sırasında gerekli ise sensör olmalı ve aynı zamanda ışık ve ses ile uyarı söz konusu olmalıdır. Kapıların istenmeyen tip durumlarda çalışmasını durdurmak için pek çok önlem gerekir. İşte bunu sağlamak adına da kapının tasarımı elbette önem arz eder. Güvenlik önlemleri maliyet getirse de unutulmamalıdır ki tek bir kazayı önlemeleri bile tüm maliyetlerinin önüne geçebilir. Pek çok kişinin de bildiği gibi otomatik kapılarda en kilit ve önemli parça kapı motorudur. Kapı motorunun ekonomik olması istenir. Ancak kalitesiz ve düşük güçte bir motor da istenmez. Bir kapı manuel olarak açıldığından daha hızlı açılmalıdır. Aksi durumlar istenmez ve kabul edilmez.

Kaynak: www.dorisyapi.com

Bir önceki yazımız olan Kartepe Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde kartepe haşere ilaçlama, kartepe ilaçlama ve kartepe ilaçlama şirketi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir