Forex Teknik Gösterge Kuralları

By | 3 Şubat 2014

Fiyat grafikleri yardım tüccarlar ticaret-mümkün pazar eğilimlerini belirlemek – teknik göstergeler onları bir eğilimin gücünü ve sürdürülebilirliğini yargıç yardım ederken.

Bir gösterge tersine öneriyorsa, harekete geçmeden önce vardiya onaylayın. Yani aynı göstergenin sinyali onaylamak için başka bir dönem bekliyor, ya da başka bir göstergesini kontrol dışarı anlamına gelebilir. Sabır size doğru sinyalleri okumak ve buna göre yanıt yardımcı olacaktır.

Hareketli Ortalamalar Türleri

En yaygın olarak kullanılan göstergelerden biri, hareketli ortalamalar tüccarlar, mevcut eğilimleri oluşan trendleri belirlemek ve tersine çevirmek için yaklaşık overextended trendleri görmek yardımcı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu grafik üzerinde bindirilmiş çizgiler vardır size uzun vadeli fiyat eğilimi görebilirsiniz “average out” kısa vadeli fiyat dalgalanmaları, böylece.

Basit hareketli ortalama eşit belirtilen süre boyunca her fiyat noktasında ağırlığındadır. Tüccar, yüksek, düşük, ya da yakın kullanıldığı belirler, ve bu fiyat noktaları bir çizgi oluşturan, birlikte ve ortalama eklenir.

Ağırlıklı hareketli ortalama son verilere daha çok önem verir. Son fiyat değişikliklerine ortalama daha duyarlı hale iken, bir fiyat eğrisi düzeltir.

Bir üssel hareketli ortalama, farklı bir şekilde daha yeni fiyat verileri ağırlığındadır. Bir üssel hareketli ortalama önceki dönem ortalama fiyatı ile en son fiyatı yüzde çarpar.

Lütfen çifti için en iyi hareketli ortalamalar ve süresini bulma

Bu döviz çifti için ortalama ve dönem uzunluğu hareketli iyi kombinasyonu bulmak için bir süre alabilir. Geliştirdiği gibi sağ combo, açıkça görülebilir aradığınız eğilim yapacaktır. Optimum uyum eğri uydurma denir bulmak.

Genellikle yatırımcılar tarihsel bir grafik üzerindeki hareketli ortalamalar için birkaç zaman dilimleri karşılaştırarak başlar. Sonra sonra buna göre ayarlamak, geliştirdikleri her zaman dilimini fiyat verileri değişiklikleri sinyallerini ne kadar iyi ve ne kadar erken karşılaştırabilirsiniz.

Eğer döviz çifti için iyi çalışan bir hareketli ortalamasını buldum zaman, kısa pozisyonlar için uzun pozisyonları ya da direniş için bir destek hattı olarak kabul edebiliriz. Fiyatları bu çizgiyi, bu genellikle para ders ters sinyallerinin. İşte bir örnek:

Daha uzun vadeli hareketli ortalamalar bir eğilimi tanımlamak, ancak kısa vadeli MAs daha hızlı değişim sinyali olabilir.Birçok tüccarlar aynı anda farklı zaman dilimleri ile hareketli ortalamalar izle nedeni budur. Kısa süreli MA senin uzun vadeli MA geçerse, bu trendin sona ermekte olduğu sinyali olabilir – ve konumunu geri pare zamanıdır.

Stokastik

Stokastik çalışmalar, veya osilatörler, fiyatlarda bir eğilimin sürdürülebilirlik ve sinyal iptalleri izlemek yardımcı olur.Stokastik, 0’dan 100’e kadar bir ölçekte ölçülen iki tür,% K ve% D, gelir. % D “yavaş” olduğunu ve açmak için daha fazla zaman alır ise% K, “hızlı”, daha hassas bir göstergedir.

Stokastik çalışmalar piyasalarda yanlara, dalgalı yararlı değildir. Bu koşullar% K ve% D hatları şey sinyal çok sık çapraz olabilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI)

Stokastik gibi, RSI, 0’dan 100’e kadar bir ölçekte fiyat hareketlerinin ivme ölçer.

Her zaman diğer göstergeler ile RSI sinyalleri onaylayın. RSI fiyatlarının seyrini tersine olmadan, uzun bir süre yüce ya da batık seviyelerde kalabilir. Ve bir süre öyle kalmak olasılığı – Tüm demekse pazar oldukça güçlü veya zayıf olmasıdır.

Sizin için sağ süre için RSI ayarlayın. Kısa vadeli RSI çok hassas olabilir ve hepsi sürdürülebilir, çok sayıda sinyali değil dışarı verecek, uzun vadeli RSI az takılmalar olacaktır. Kendi ticaret tarzı RSI takvim maç için deneyin: konum tüccarlar için gün tüccarlar için kısa vadeli, uzun vadeli.

Fiyatlar ve RSI arasındaki uzaklaşma eğilimi tersine önerebilir. Tabii ki, oyunculuk önce sinyalleri onaylamak emin olun.

Bollinger Bantları

Bollinger Bantları fiyat aşırı yüksek veya alçak tanımlamak için kullanılan volatilite eğrileri vardır. Bollinger Bantları hareketli ortalamanın etrafında standart sapmalar bir dizi numarasını kullanarak, bir para biriminin hareketli ortalamanın etrafında “bantları” kurmak. Yaratıcı Jon Bollinger aşağıdaki önerir:

Yüksek veya düşük bant dokunulması mutlaka hemen bir eğilim ters anlamına gelmez. Bollinger Bantları volatilite değişiklikleri dinamik olarak ayarlayın, böylece bant dokunmadan sadece fiyatları son derece uçucu demektir. Eğilimin gücünü belirlemek için diğer göstergeler ile Bollinger Bantları kullanın.

Fibonacci Retracements

Fibonacci düzeltme seviyeleri 12. yüzyılda kaydetti matematikçi Leonardo da Pisa tarafından keşfedilen bir sayı dizisi vardır. Bu sayılar doğada bulunan döngüleri tanımlamak, teknik analistler döviz piyasasında pullbacks bulmak için bunları kullanın.

Önemli bir fiyat hareketlerinden sonra, yukarı veya aşağı, fiyatlar genellikle “izini” ya da çoğu özgün hareket her. Fiyatlar tekrarlanırken, destek ve direnç seviyeleri sık sık Fibonacci seviyelerinde veya yakınında meydana. Para için, bu geri çekilme genellikle% 23.6,% 38.2,% 50 veya daha önceki hareket% 61.8 gerçekleşmesi demektir.

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir