Elektronik Sigara akciğerlerde hasara yol, Çalışma bulur

By | 5 Şubat 2013

Elektronik sigara sigarayı bırakmak için cihazlar zararsızdır düşündüren önceki araştırmaların zorlukları bir araştırmaya göre, akciğerlerde hasara yol.

E-sigara, nikotin buharı üreterek sigaranın etkisini taklit elektronik tüpler, katılımcıların nefes için zor yapmak, 10 dakikadan uzun süren, hava yolu direnci ani bir artış nedeniyle, Atina Üniversitesi’nden araştırmacılar sunulan bir çalışmada dedi Viyana’da Avrupa Solunum Derneği yıllık toplantısı bugün.

Araştırmacılar 10 dakika için bir e-sigara kullandığı 32 katılımcılar hava yolu direnci gözlemlemek için bir akciğer fonksiyon testi kullanılmıştır. Hiç sigara içmemiş sağlıklı bireyler arasında, hava yolu direnci 182 ‘den yüzde ortalama 206′ ye yükselmiştir; normal akciğer fonksiyonu olan sigara içenler arasında, okuma 176 yüzde ortalama yüzde 220 yükseldi.

“Biz henüz böyle e-sigara olarak onaylanmamış nikotin dağıtım ürünleri, daha az zararlı olduğuna pazarlama iddialarına rağmen, normal sigaradan daha az olup olmadığını bilmiyorum,” Christina Gratziou, çalışmanın yazarlarından biri, bir açıklamada. “Bu araştırma, bu ürünlerin potansiyel olarak zararlı olabilir nasıl anlamanıza yardımcı olur.”

Daha fazla araştırma akciğerler üzerindeki etkisi uzun ömürlü olup olmadığını anlamak için gereklidir, Gratziou dedi.

Alternatif Değil

Gratziou çalışması e-sigara ve diğer gelişmekte olan nikotin dağıtım ürünleri, Avrupa Solunum Derneği konumunu destekleyen, Klaus Rabe, grup başkanı, Viyana’da bugün gazetecilere verdiği demeçte.

“ERS sigara için güvenli bir alternatif olarak e-sigara sınıflandırmak değil ne de onlara bir onaylanmış tütün bırakma aracı olarak değerlendirir,” Rabe Şubat ayında toplumun deyimi yineledi. “ERS tür ürünlerin kullanılmasını savunan yok klinik kanıtlara dayalı aşağıdaki etkili sigara bırakma tedavisi rehbere önerir.”

Çalışma kalp fonksiyonu üzerinde olumsuz etkileri sorulduğunda e-sigara dedi Kardiyoloji yıllık toplantısında Avrupa Society Atina merkezli Onassis Kalp Cerrahisi Merkezi’nden araştırmacılar tarafından geçen ay sunulan ayrı bir kağıt izler.

Önceki çalışmalarda elektronik cihazlar tek bir tütün sigara mevcut olan kanserojen nitrozamin düzeylerini elde etmek için dört ila 12 ay boyunca günlük içilen olurdu bulduk, bu kağıt için araştırmacılar söyledi. Sanayi çapında e-sigara satışları bu yıl UBS AG göre, 2011 yılında 250 milyon çift muhtemeldir.

Psikolojik Etkileri

Duman ve kül oluşturmadan geleneksel sürümleri görünüm ve taklit elektronik sigara, nikotin kimyasal ihtiyacı ile kullanıcılara sunmak ve elinde sigara ve sigaraya psikolojik etkiyi çoğaltmak birkaç sigara alternatiflerden biri, Onassis araştırmacılar söyledi .

Pilli cihazlar Makineleri Lorillard Inc (dahil LO ), Nisan 135 milyon dolar için Blu Ecigs edinilen standart sigara Greensboro, Kuzey Carolina merkezli üreticisi. ABD Gıda ve İlaç Dairesi E-sigara test ve üretim kuralları dayatmak için henüz.

Yaklaşık 2,5 milyon kişi Tütün Buhar Elektronik Sigara Derneği tarafından bir tahmine göre, ABD’de e-sigara kullanımı.

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir