Çocuk Yatak Odaları

By | 18 Haziran 2012

Çok renkli ve eğlenceli seçenekleriyle çocuk yatak odası mobilyalarına bakmak çok keyifli bir iştir. Temalı parçalar, renkli mobilyalar ve göz alıcı tasarımlarıyla çocuk yatak odası takımları farklı bir sektördür. Bu işi daha verimli ve daha az stresli hale getirmek için çocuk yatak odası alışverişi için bazı öneriler sunabiliriz.

Ne Alacağınıza Karar Verin

Almanız gereken yatak odası mobilyaları nelerdir? Alanınız daha verimli kullanmak için nasıl bir yatak seçmelisiniz? Eğer kısıtlı bir yatak odanız varsa, bazalı bir yatak kullanarak hem alandan kazanabilir hem de bazasını içine birçok eşyanızı koyabileceğiniz bir dolap gibi kullanabilirsiniz. Eğer birden fazla çocuğunuz aynı odayı paylaşacaksa, o zaman ranzalı yatak kullanmak en iyi çözüm olacaktır. Eğer çocuklarınızın gelip giden çok misafirleri varsa, çek yat da kullanabilirsiniz.

Yatağın yanında, yatak odası takımları bir komodin, dolap ve aynayı da içerir. Siz bunlara ek olarak, kitaplık, puf, oyun sandığı, masa ve sandalyeler, çalışma masası, bilgisayar masası gibi mobilya parçalarını da edinebilirsiniz.

Çocuğunuz için Güvenli Mobilyalar Seçin

Çocuk mobilyalarının vazgeçilmez bir hususu güvenli olmasıdır. Yatak odasında yaşanacak herhangi bir kazaya karşı, bu işi yapanların hükümet tarafından belirlenen güvenlik hükümlerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Çocuğunuza aldığınız yeni yatak odası takımını ve mobilyalarını düzgünce nasıl kullanacaklarını öğretin. Onlara nasıl kullanılacaklarını ve işlevlerini göstererek öğretmeye çalışın. Örneğin, çocuklara ranzayı kullanırken, dikkatli bir şekilde merdivenden nasıl tırmanacaklarını gösterin. Bazı güvenlik tedbirlerini araştırarak çocuğunuzun odasını daha özenli bir hale getirin.

Eğlenceli ve Renkli Tasarımlar Seçin

Çocuklarınıza uygun olacak birçok renkli ve eğlenceli temalara sahip yatak odası mobilyaları mevcuttur. Mesela, çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerine sahip tasarımları seçebilirsiniz. Çocuğunuzun bu konudaki fikirlerini mutlaka sorun ve onlara zorla dayatarak bir şey seçtirmeyin. Yoksa, yatak odası takımını beğenmeyen çocuğunuz eşyalarını özenli bir şekilde kullanmayacak ve kısa sürede onları yıpratacaktır.

http://www.evgormobilya.com

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir