Çam Yağı Nedir?

By | 23 Ocak 2013

İnsanların başının en çok dertte olduğu konulardan biri de kuşkusuz ki saç dökülmesidir. Herkes saçlarını kurtarmak ya da dökülen saçlarını tekrar geri getirme çabasına girmişlerdir. Bunun için bir çok yöntem denenmiş onlarca ilaç piyasa çıkmıştır. Ancak bu nokta da önemli olan ilacın tamamen doğal olmasıdır. Çam yağı bu alanda beklentileri tam anlamıyla karşılayan bir ürün olarak göze çarpmaktadır. Kullananların oldukça memnun olması ve yapılan bilimsel araştırmalar da gösteriyor ki her derdin çaresi doğa da mevcuttur. Çam yağı buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilir. Yağı alınacak bitkinin yetiştiği toprağın özellikleri, yetiştiği ortamın iklim şartları, bitkinin toplanma zamanı, kurutulma şartları bitkisel yağın renk ve kokusunu önemli ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle standart bir koku ve renk gözlenmeyebilir, elbette farklılıklar olacaktır.

Her ilaç gibi çam yağının da bir kullanma şekli vardır. Bunun uygulanması başarılı sonuçlar elde etmek için önemli bir aşamadır. Günde 2 defa bir çay bardağı suya ve şekere 1-2 damla damlatılarak bir karışım hazırlanır. Egzama, kuru cilde ve saça masaj yaparak uygulanır. Saç diplerine friksiyon şeklinde kullanılır. Sinüzit için sabah akşam burna 1-2 damla damlatılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak da kullanılabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmesi daha iyi sonuçlar almaya yardımcı olacaktır. Bazı yağlar olmaksızın tek başına kesinlikle kullanılmamalıdır. Göze temas etmemelidir. Eğer temas ederse bol su ile yıkanmalıdır.  Saçlar için susam  fındık  ceviz ve badem yağıyla beraber saça uygulama yapılarak kullanılır. 200 ml. şampuan şişesine 25 damla konularak şampuanla birlikte kullanılabilir.

Peki bu çam yağının faydaları nelerdir. Saçı besler dökülmesini ve kırılıp yıpranmasını engeller. Saç diplerini kuvvetlendirir. Kılcal damarlara uyarılar vererek kan dolaşımına yardımcı olur ve kan dolaşımını düzenler. Solunum yolu rahatsızlıklarında da etkili çözümler üretir. İdrar yolu rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Görüldüğü gibi bir çok etkisi bulunan bu doğal yağ tamamen insan vücudu için bire bir çözümdür.

Category: Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir